Skleroterapia hemoroidów

Skleroterapia guzków krwawniczych odbytu (leczenie choroby hemoroidalnej metodą skleroterapii) – przygotowanie do badania

W większości przypadków nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań przed zabiegiem skleroterapii guzków krwawniczych odbytu. Wieczorem w przeddzień zabiegu należy wykonać lewatywę przy pomocy gotowego preparatu (np. Enema, dostępny bez recepty w aptece). Rano w dniu zabiegu, kilka godzin przed zabiegiem ponownie należy wykonać lewatywę. W dniu zabiegu pacjent powinien być na czczo. Zazwyczaj należy przyjąć wszystkie leki przyjmowane na stałe (wyjątek mogą stanowić leki obniżające stężenie glukozy we krwi stosowane przez osoby chore na cukrzycę oraz leki wpływające na krzepnięcie krwi). Dawkowanie leków w dniu badania zostanie ustalone z lekarzem kierującym na badanie, którego należy poinformować o wszystkich przyjmowanych lekach i chorobach, na które pacjent się leczy. Należy także zabrać ze sobą na wizytę komplet wyników badań i dokumentacji medycznej.

Zabieg wykonuje lek. Miłosz Lewandowski, asystent w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.